Aktualności Biura Informacji i Promocji

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 12 min. 40 sek. temu

List intencyjny w sprawie powołania federacji WUM i UW podpisany

wt., 16/10/2018 - 15:23

16 października Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia federacji. Uczelnie planują realizować wspólne projekty naukowe, prowadzić wspólnie wybrane zajęcia dydaktyczne, umożliwić studentom i pracownikom uczelni partnerskiej korzystanie ze swojej infrastruktury.

Kategorie: Najnowsze

Wizyta w WUM delegacji z Rosji

wt., 16/10/2018 - 11:50

Wizyta w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym delegacji Pavlov First State Medical University of St. Petersburg pod przewodnictwem Prorektora prof. Andrieja Jaremenko.

fot. Dział Fotomedyczny WUM

Kategorie: Najnowsze

Projekty WUM nagrodzone "Złotym Skalpelem 2018"

czw., 11/10/2018 - 10:34

Cztery projekty realizowane przez kliniki WUM zostały nagrodzone "Złotym Skalpelem 2018":
- II miejsce zdobył projekt – „Wdrożenie innowacyjnej i ultranowoczesnej metody wewnątrzmacicznej operacji płodów z rozszczepem kręgosłupa w środowisku dwutlenku węgla”, który realizowany był w I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii, kierowanej przez prof. Mirosława Wielgosia,

Kategorie: Najnowsze

Historyczny moment dla WUM i UW

czw., 04/10/2018 - 16:10

Kategorie: Najnowsze

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie

czw., 04/10/2018 - 09:47

3 października Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie. Wśród nowo mianowanych znaleźli się przedstawiciele Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: prof. Magdalena Kuźma-Kozakiewicz z Katedry i Kliniki Neurologii oraz prof. Piotr Roszkowski z II Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM.

Kategorie: Najnowsze

Pierwszy w Polsce zabieg przezskórnej termoablacji guza wątroby pod kontrolą PET-CT

śr., 03/10/2018 - 11:35

Pierwszy w Polsce zabieg przezskórnej termoablacji guza wątroby pod kontrolą PET-CT został wykonany 2 października przez zespoły z II Zakładu Radiologii Klinicznej i Zakładu Medycyny Nuklearnej WUM. Zabieg wykonywali radiolodzy Grzegorz Rosiak, Dariusz Konecki i Krzysztof Milczarek, a od strony nawigacji PET - dr Małgorzata Kobylecka.

Kategorie: Najnowsze

Rok akademicki 2018/2019 ogłaszamy za rozpoczęty

wt., 02/10/2018 - 14:48

Życzymy roku pełnego sukcesów wszystkim naszym studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom Uczelni :)fot. Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM

Kategorie: Najnowsze

Wykład dra Tomasza Guzela zapoczątkował kolejny cykl spotkań z Licealistami w ramach Programu Patronackiego WUM

wt., 25/09/2018 - 15:04

25 września rozpoczęliśmy kolejny cykl wykładów w ramach Programu Patronackiego WUM. Dr n. med. Tomasz Guzel w swoim wystąpieniu pt. „Bóle brzucha – rola chirurga” opowiedział licealistom o zawodzie chirurga, o historii tej dziedziny, najczęstszych chorobach narządów jamy brzusznej, rodzajach operacji i nowoczesnych technikach chirurgicznych.

Kategorie: Najnowsze

Pierwszy w Polsce zabieg implantacji bioprotezy mitralnej z dostępu przez przegrodę międzyprzedsionkową

pon., 17/09/2018 - 12:55

3 września br. w I Klinice Kardiologii WUM we współpracy z Kliniką Kardiochirurgii WUM wykonano po raz pierwszy w Polsce skuteczny zabieg przezcewnikowej implantacji zastawki z dostępu przezprzegrodowego w zdegenerowanej zastawce mitralnej chirurgicznej Epic 31mm (tzw. TMVI, transcatheter mitral valve-in-valve implantation).

Kategorie: Najnowsze

Jednoczasowe przeszczepienie serca i wątroby pionierskim zabiegiem tego typu w Polsce

czw., 13/09/2018 - 15:58

Wielki sukces pionierskiej operacji jednoczasowego przeszczepienia wątroby i serca przeprowadzonej przez chirurgów z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby WUM, pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Zieniewicza oraz zespół lekarzy z Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Kardiologii w Aninie pod przewodnictwem prof. Mariusza Kuśmierczyka!
Szczegóły na https://www.wum.edu.pl/2018-09-12-pierwsza-w-polsce-jednoczesna-transpla...

Kategorie: Najnowsze

Dziękujemy, że byliście z nami na Salonie Maturzystów 2018!

czw., 13/09/2018 - 15:54Fot. Tomasz Jędrzejewski, Dział Fotomedyczny WUM

Kategorie: Najnowsze

Zapraszamy na stoisko WUM podczas IX Salonu Maturzystów - Perspektywy 2018

śr., 05/09/2018 - 10:19

Drodzy Licealiści, przyszli Maturzyści!

Jeśli rozważacie wybór ścieżki kariery zawodowej związanej z medycyną lub ochroną zdrowia, to nie może Was zabraknąć na stoisku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podczas tegorocznego Salonu Maturzystów.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji w dniach 12-13 września w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, pl. Politechniki 1, na stoisku numer 35.Nasi pracownicy i studenci udzielą Wam wszystkich potrzebnych informacji na temat zasad rekrutacji i tego jak studiuje się w WUMie.

Kategorie: Najnowsze

MMI Montreal Medical International Inc. udziałowcem WUM Investment Sp. z o.o.

pt., 31/08/2018 - 11:39

30 sierpnia Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisał umowę z MMI Montreal Medical International Inc., która została udziałowcem WUM Investment Sp. z o.o.
Szczegóły na https://www.wum.edu.pl/2018-08-30-mmi-montreal-medical-international-inc-udzialowcem-w-wum-investment-sp-z-o-o

Kategorie: Najnowsze

WUM z nową jednostką

wt., 28/08/2018 - 12:18

Od 1 października 2018 r. swoją działalność rozpocznie nowa jednostka naukowo-dydaktyczna Zakład Ekonomiki Zdrowia i Prawa Medycznego Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM. Zakład będzie prowadzić działalność naukową i dydaktyczną w takich obszarach jak:
• ekonomia,
• ekonomika zdrowia,
• prawo medyczne, w tym odpowiedzialność karna i cywilna w zawodach medycznych,
• finansowanie w ochronie zdrowia,
• ubezpieczenia zdrowotne i społeczne,
• zarządzanie.

Kategorie: Najnowsze

WUM w gronie kandydatów do Listy Szanghajskiej

pt., 17/08/2018 - 12:45

Warszawski Uniwersytet Medyczny po raz pierwszy został uwzględniony w grupie Uczeni mających szansę znaleźć się w rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie – Academic Ranking of World Universities (ARWU) - określanym również jako Lista Szanghajska.

Kategorie: Najnowsze

WUM sygnował listy o współpracy z MedApp SA oraz Polkraine

czw., 09/08/2018 - 11:12

W dniu wczorajszym Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju - prof. Krzysztof J. Filipiak w imieniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podpisał dwa listy intencyjne.

Kategorie: Najnowsze

Nukowiec z I Katedry i Kliniki Kardiologii wśród laureatów konkursu grantowego NCN

śr., 01/08/2018 - 11:18

Dr n. med. Mariusz Tomaniak został jednym z beneficjentów konkursu Narodowego Centrum Nauki - Sonatina 2 i otrzyma dofinansowanie na projekt „Ocena wpływu struktury blaszki miażdżycowej oraz sił ścinających oddziałujących na śródbłonek na parametry aktywacji płytek krwi w tętnicy wieńcowej po zabiegach przezskórnych interwencji wieńcowych”. Projekt realizowany będzie w Oddziale Kardiologii Inwazyjnej (kierownik dr hab.  Janusz Kochman) I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM (kierownik prof. Grzegorz Opolski).

Kategorie: Najnowsze

Dr Magdalena Winiarska zdobyła ERC Starting Grant 2018

wt., 31/07/2018 - 08:34

„Poszukiwanie nowatorskich strategii usprawniających immunoterapię nowotworów (STIMUNO)” to tytuł projektu dr Magdaleny Winiarskiej z Zakładu Immunologii WUM, który sfinansuje Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ang. ERC). Jest to pierwszy grant realizowany na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, który otrzyma środki z ERC.

Kategorie: Najnowsze