Aktualności Biura Informacji i Promocji

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 26 min. 7 sek. temu

Doktorantki WUM ze stypendiami w konkursie ETIUDA

śr., 18/07/2018 - 10:54

Mgr Martyna Krężołek z II Kliniki Psychiatrycznej II WL oraz lek. Beata Rak z Katedry i Zakładu Histologii i Embriologii I WL to dwie doktorantki naszej uczelni, które otrzymają od NCN stypendia na realizację projektów badawczych w ramach 6. edycji konkursu ETIUDA.

Kategorie: Najnowsze

Uroczystość dyplomowania absolwentów I Wydziału Lekarskiego na kierunkach: elektroradiologia, audiofonologia z protetyką słuchu oraz logopedia kliniczna i ogólna

pt., 13/07/2018 - 16:00

13 lipca, absolwenci I Wydziału Lekarskiego kierunków elektroradiologia, audiofonologia z protetyką słuchu i logopedia kliniczna i ogólna odebrali dyplomy ukończenia studiów licencjackich i magisterskich. Gratulujemy!

Fot. Wanda Widomska, Dział Fotomedyczny WUM

Kategorie: Najnowsze

Warszawski Uniwersytet Medyczny na YouTube

czw., 12/07/2018 - 11:49

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania i subskrybowania profilu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCGVyo888UbDX7CIjOhO58Yw

YouTube ma ponad miliard użytkowników na świcie i jest drugim, najważniejszym kanałem komunikacji w mediach społecznościowych po Facebooku, z którego masowo korzystają Polacy pomiędzy 18 a 34 rokiem życia, zatem to istotne medium do komunikacji dla uczelni wyższej.

Kategorie: Najnowsze

WUM rozwija współpracę międzynarodową

wt., 10/07/2018 - 16:02

W minionym tygodniu Uczelnia gościła dwie delegacje: przedstawicieli Komisji ds. Opieki Społecznej, Zdrowia i Rodziny Parlamentu Republiki Mołdawii w towarzystwie JE Ambasadora Republiki Mołdawii w Polsce – Pana Iurie Bodruga oraz reprezentanta Uniwersytetu McGill – Dziekana Wydziału Lekarskiego i Dyrektora ds. Zdrowia – dra Davida H. Eidelman'a wraz z dr Maciejem Baranowskim – Prezesem MMI Europe.

Kategorie: Najnowsze

„Diamentowe Granty” dla trójki naszych studentów!

pon., 09/07/2018 - 16:03

Informujemy, że Kinga Ngoc Jaworska, Kajetan Grodecki oraz Michał Gniewkiewicz zostali laureatami VII edycji programu MNiSW „Diamentowy Grant”!

Kategorie: Najnowsze

Dyplomatorium studentów English Division

czw., 05/07/2018 - 13:56

W dniu 4 lipca studenci medycyny 6-letniego programu i Advanced MD program z English Division II Wydziału Lekarskiego oficjalnie zakończyli edukację na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Szczegółowe informacje na https://www.wum.edu.pl/2018-07-05-studenci-english-division-zegnaja-uniw...

Kategorie: Najnowsze

Ponad 9 mln dla SP CSK z Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej

pt., 29/06/2018 - 14:38

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny otrzymał dofinansowanie w wysokości 9 006 175,00 zł z Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej. Środki mają być przeznaczone na prace remontowo-budowlane w Klinice Chorób Wewnętrznych, Hematologii i Onkologii; Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej; Pracowni Immunogenetyki i Pracowni Leków Cytostatycznych. Prace potrwają do końca 2019 roku.

Kategorie: Najnowsze

Prof. Ewa Kuligowska i prof. Eric Van Cutsem Doktorami Honoris Causa naszej uczelni

pt., 29/06/2018 - 11:10

Dwoje naukowców światowej sławy otrzymało tytuł Doktora Honoris Causa naszej uczelni: prof. Ewa Kuligowska – międzynarodowy autorytet radiologii oraz prof. Eric Van Cutsem, sława światowej onkologii gastroenterologicznej.

Kategorie: Najnowsze

II piknik integracyjny za nami

wt., 26/06/2018 - 13:27

23 czerwca społeczność akademicka naszej Uczelni po raz drugi spotkała się na pikniku integracyjnym, który odbył się w Parku Angielskim na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu.

         

Kategorie: Najnowsze

WUM ma trzech nowych profesorów

pon., 25/06/2018 - 11:44

21 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie. Wśród nowo mianowanych znaleźli się prof. Katarzyna Koziak z Zakładu Immunologii, Biochemii i Żywienia, prof. Marta Wróblewska - kierownik Zakładu Mikrobiologii Stomatologicznej oraz prof. Małgorzata Zadurska – kierownik Zakładu Ortodoncji.
Serdecznie gratulujemy!!!

Kategorie: Najnowsze

Oddział Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM na 2. miejscu w rankingu czasopisma „Menadżer Zdrowia”

śr., 20/06/2018 - 12:59

Według rankingu czasopisma „Menadżer Zdrowia” bardzo wysoką efektywnością kształcenia może poszczycić się Oddział Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, który znalazł się na 2. miejscu w zestawieniu szkół kształcących przeddyplomowo najlepszych menedżerów zdrowia!

Kategorie: Najnowsze

Studia „SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia” na 1 miejscu w rankingu czasopisma „Menedżer Zdrowia”

śr., 20/06/2018 - 11:18

Studia „SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia”, prowadzone wspólnie przez Warszawski Uniwersytet Medyczny i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, zajęły pierwsze miejsce w rankingu czasopisma „Menedżer Zdrowia” w kategorii kształcenia podyplomowego menedżerów systemu zdrowia w Polsce. Obydwie uczelnie to liderzy kształcenia w swoich obszarach kształcenia.

Kategorie: Najnowsze

Pracownicy WUM powołani na stanowiska konsultantów wojewódzkich

pt., 15/06/2018 - 12:49

Z satysfakcją ogłaszamy, że 4 pracowników naukowych naszej uczelni zostało powołanych przez Wojewodę Mazowieckiego na funkcje konsultantów medycznych. Dr Grażyna Bączek z Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej objęła funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego; dr hab. Łukasz Czyżewski z Zakładu Pielęgniarstwa Nefrologicznego funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa; dr hab.

Kategorie: Najnowsze

Warszawski Uniwersytet Medyczny na LinkedIn!

czw., 14/06/2018 - 13:00

Informujemy, że nasza uczelnia uruchomiła profil na LinkedIn. Zapraszamy studentów, pracowników i absolwentów WUM do obserwowania nas na https://www.linkedin.com/…/warszawski-uniwersytet-medyczny…/

Administratorem profilu jest Biuro Informacji i Promocji WUM.

Kategorie: Najnowsze

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Programu Patronackiego WUM za nami!

śr., 13/06/2018 - 10:06

Dr hab. n. med. Iwona Malinowska, adiunkt w Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii, w trakcie wczorajszego wykładu patronackiego wprowadziła licealistów w świat komórek macierzystych i nowoczesnej transplantologii w zakresie hematologii i onkologii. Wyjaśniła skąd pozyskujemy komórki macierzyste, jakie są rodzaje przeszczepień komórek macierzystych, jak wygląda proces przygotowania do przeszczepienia i właściwej transplantacji. Przedstawiła również typologię chorób, w których stosuje się leczenie komórkami macierzystymi.

Kategorie: Najnowsze

Kolejny pracownik WUM w składzie rad naukowych instytutów naukowo-badawczych

pon., 11/06/2018 - 10:36

6 czerwca 2018 roku, Wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski powołał prof. dra hab. med. Krzysztofa J. Filipiaka w skład Rady Naukowej Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.

Kategorie: Najnowsze

Dr hab. Filip M. Szymański oraz dr med. Marcin Krawczyk Supertalentami w Medycynie 2018

czw., 07/06/2018 - 10:57

6 czerwca 2018 r., już po raz kolejny, ogłoszono finalistów w konkursie Supertalenty w Medycynie 2018 r, organizowanym przez redakcję "Pulsu Medycyny". Uroczysta gala, na której przemówienie inaugurujące wygłosił JM Rektor Warszawskiego Uniwersytety Medycznego - prof. dr hab. med. Mirosław Wielgoś odbyła się w Villi Foksal w Warszawie. Następnie wszystkim finalistom pogratulował Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej - prof. dr hab. med. Andrzej Matyja.

Kategorie: Najnowsze

Podpisanie Listu intencyjnego "Big Five"

pon., 04/06/2018 - 16:05

Z dumą informujemy, że został dziś podpisany list intencyjny w zakresie prowadzenia wspólnych działań na rzecz rozwoju i badań naukowych przez „Big Five” - czyli WUM i 4 wiodące w kraju ośrodki w obszarze nauk biologicznych, biomedycznych i biochemicznych!!!

Szczegółowe informacje na stronie https://www.wum.edu.pl/2018-06-04-podpisanie-listu-intencyjnego-big-five

Kategorie: Najnowsze

Nowy Zarząd Samorząd Studentów WUM i Uczelnianego Parlamentu Studentów!

pon., 04/06/2018 - 13:50

30 maja odbyło się posiedzenie Uczelnianego Parlamentu Studentów kadencji 2016-2018 oraz elektów kadencji 2018-2020.

Prezentujemy wyniki głosowania:

Marszałkiem UPS kadencji 2018-2020 wybrany został Łukasz Samoliński, a Wicemarszałkiem Anna Tłomacka.
Wybrano również nowy Zarząd Samorządu Studentów w składzie:

Kategorie: Najnowsze

„WYBIERZ JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA” - to już dziś!

śr., 30/05/2018 - 09:05

„WYBIERZ JABŁKO ZAMIAST PAPIEROSA” – to już dziś w CD (na parterze, za Caffedra Medica) od godziny 11.30. Poszukaj w sobie motywacji do rzucenia palenia i spotkaj się z naszymi ekspertami: Ireną Przepiórką i Pawłem Koczkodajem. Nie odkładaj tego na później – zerwij z nałogiem już dziś! Czekamy na Ciebie! Akcję wspiera Rektor – prof. Mirosław Wielgoś, inicjator kampanii Nie spalaj się! WUModa na niepalenie, który gorąco zachęca do niepalenia!

Kategorie: Najnowsze