Aktualności Biura Informacji i Promocji

Subskrybuje zawartość
Zaktualizowano: 12 min. 51 sek. temu

Innowacyjna diagnostyka arytmii

pt., 20/04/2018 - 10:49

Pierwsza w Polsce przeprowadzona u dziecka implantacja podskórnego rejestratora arytmii komunikującego się ze smartfonem została przeprowadzona w Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Była to pierwsza implantacja tego typu rejestratora arytmii u dziecka w Polsce i jedna z pierwszych w Europie.

Kategorie: Najnowsze

Zacznijcie dzień od porcji zdrowia - poczęstujcie się jabłkiem!

śr., 18/04/2018 - 11:46

W ramach akcji „Cotygodniowa porcja zdrowia” zapraszamy Was serdecznie do częstowania się pysznymi jabłkami, które raz w tygodniu będą na Was czekały przy wejściach do Rektoratu, Centrum Dydaktycznego i Centrum Biblioteczno-Informacyjnego. Smacznego!

Kategorie: Najnowsze

Kolejny sukces naszych medyków!

wt., 17/04/2018 - 14:51

Kolejny sukces naszych medyków! Dwa pierwsze w kraju zabiegi endoskopowej, endoluminalnej ablacji guzów wnęki wątroby falami radiowymi wysokiej częstotliwości (EL-RFA) przeprowadzono w Pracowni Endoskopowej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby WUM. Zabiegi wykonali dr Sławomir Kozieł i dr Jan Pertkiewicz wraz z zespołem pielęgniarskim i anestezjologicznym, przy udziale przedstawicieli firmy dystrybuującej zastosowany w opisywanych zabiegach sprzętu.
Ogromne gratulacje!

Kategorie: Najnowsze

WUM "zaraża" modą na zdrowie

śr., 11/04/2018 - 12:49

Z przyjemnością informujemy, że Warszawski Uniwersytet Medyczny rozpoczyna kolejną kampanię społeczną. Jej celem jest edukacja i szeroko pojęta promocja zdrowia. Tym razem chcielibyśmy podzielić się wiedzą specjalistyczną z wybranych obszarów medycyny oraz rozpropagować wśród Społeczności Akademickiej, zarówno postawy sprzyjające utrzymaniu zdrowia, jak i zachowania poprawiające jakość życia. Za modą na zdrowie zawsze warto podążać!

Kategorie: Najnowsze

„CePT – platformą rozwoju innowacyjnej biomedycyny 2018”

śr., 04/04/2018 - 10:07

Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) to kompleksowy ośrodek badań biomedycznych, w którym nasi naukowcy mogą prowadzić interdyscyplinarne badania, rozwiązywać złożone problemy oraz przekraczać bariery. Sieć laboratoriów wyposażonych w specjalistyczną aparaturę najwyższej klasy pozwala im tworzyć nową jakość w medycynie.

Kategorie: Najnowsze

Wesołych Świąt

czw., 29/03/2018 - 16:32

Kategorie: Najnowsze

Zabieg wszczepienia stymulatora MICRA u 15 letniego pacjenta

czw., 29/03/2018 - 16:31

W Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej Samodzielnego Publicznego WUM wykonano zabieg wszczepienia stymulatora MICRA u 15 letniego pacjenta, z wielokrotnymi utratami przytomności, z udowodnionym mechanizmem pod postacią zahamowania zatokowego. Była to pierwsza implantacja tego typu stymulatora w Klinice, pierwsza u dziecka w Warszawie i piąta u dziecka w Polsce.

Kategorie: Najnowsze

Całkowicie wewnątrznaczyniowe operacje tętniaka łuku aorty

czw., 29/03/2018 - 16:30

22 marca br. Zespół Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej WUM, kierowanej przez prof. Sławomira Nazarewskiego, w składzie: dr hab. Tomasz Jakimowicz, lek. Katarzyna Jama i lek. Jakub Szczerbiński przy współpracy anestezjologów z II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM: lek. Tadeusza Beringa i lek. Łukasza Wróblewskiego, przeprowadził kolejne dwie operacje implantacji stentgraftu do łuku aorty z odgałęzieniami do pnia ramienno-głowowego i lewej tętnicy szyjnej. Był to już czwarty i piąty zabieg tego typu przeprowadzony w Klinice.

Kategorie: Najnowsze

Dzień Otwarty 2018 już za nami

pon., 19/03/2018 - 10:30

Serdecznie dziękujemy Licealistom oraz ich Rodzicom, którzy nas odwiedzili 17 marca oraz wszystkim przedstawicielom Społeczności Akademickiej WUM współpracującym z nami przy organizacji Dnia Otwartego 2018. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia http://wum.edu.pl/2018-03-19-dzien-otwarty-warszawskiego-uniwersytetu-me...

Kategorie: Najnowsze

Pierwszy w Polsce przezskórny zabieg zmniejszenia niedomykalności trójdzielnej i mitralnej

pon., 19/03/2018 - 10:00

Z radością dzielimy się kolejnymi sukcesami naszych kardiologów pod kierownictwem prof. Grzegorza Opolskiego. Zespół I Katedry i Kliniki Kardiologii dokonał pierwszego w Polsce, udanego przezskórnego zabiegu zmniejszenia niedomykalności trójdzielnej i mitralnej. U 62-letniego pacjenta przeprowadzono zabieg redukcji stopnia niedomykalności obu ujść żylnych serca za pomocą przezskórnej techniki brzeg do brzegu.

Kategorie: Najnowsze

Implantacja podskórnego kardiowertera-defibrylatora w Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej WUM

pt., 16/03/2018 - 11:23

Z dumą informujemy, że w Klinice Kardiologii Wieku Dziecięcego i Pediatrii Ogólnej została po raz pierwszy przeprowadzona implantacja podskórnego kardiowertera-defibrylatora EMBLEM MRI S-ICD SYSTEM. Zabiegu dokonano jako prewencję pierwotną u pacjenta poniżej 18 roku życia z kardiomiopatią przerostową z zawężeniem drogi odpływu z lewej komory serca i wysokim ryzykiem nagłej śmierci sercowej.

Kategorie: Najnowsze

Serce w smartfonie - pierwsza w Polsce implantacja rejestratora arytmii komunikującego się z telefonem komórkowym

pt., 09/03/2018 - 11:41

Serce w smartfonie - pierwsza w Polsce implantacja rejestratora arytmii komunikującego się z telefonem komórkowym została przeprowadzona w I Katedrze i Klinice Kardiologii SPCSK. Dr hab. Marcin Grabowski wykonał zabieg wszczepienia pod skórę rejestratora arytmii, który zapisuje rytm serca przez kilka lat i potrafi udokumentować przyczyny objawów u pacjenta z utratami przytomności.

Kategorie: Najnowsze

„Czy sport jest zawsze zdrowy? Kardiologiczny punkt widzenia” zaprezentowany podczas Programu Patronackiego WUM

śr., 28/02/2018 - 13:07

"Ruch może zastąpić niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu ..." tę ważną dewizę Wojciecha Oczko - doktora medycyny i filozofii, nadwornego lekarza królów polskich: Zygmunta Augusta, Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy, przywołał w dniu 27 lutego podczas wykładu patronackiego pt. „Czy sport jest zawsze zdrowy? Kardiologiczny punkt widzenia” prof. Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii. Aula LO im. Stefana Batorego zapełniła się licealistami, którzy dopytywali Profesora o choroby serca, mogące dotykać osoby uprawiające sport zawodniczo.

Kategorie: Najnowsze

WUM na XXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym

pt., 23/02/2018 - 15:27

W sobotę 24 lutego zakończył się XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Fundacji "Perspektywy". Na powierzchni 7 500 m kw. PKiN swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało ponad 200 wystawców. Stoisko WUM cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, także nasi studenci i pracownicy Biura Rekrutacji i Organizacji Kształcenia mieli sporo pracy.

Kategorie: Najnowsze

„Dzień Kobiet z cytologią”

pt., 23/02/2018 - 14:33

Wszystkie Panie - bez względu na wiek - zapraszamy na „Dzień Kobiet z cytologią” – akcję pod auspicjami Ministerstwa Zdrowia. Badania będzie można zrobić pomiędzy 5 a 9 marca 2018 r., w godz. 14.00 - 18.00.

Kategorie: Najnowsze

Kolejne spotkanie „Poznaj Uczelnię, zostań studentem” za nami

wt., 20/02/2018 - 16:17

20 lutego gościliśmy maturzystów, którzy zamierzają podjąć studia na naszej Uczelni. Tematem spotkania była prezentacja oferty edukacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ze szczególnym omówieniem kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego
i fizjoterapii. Konsultant Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej – dr Henryk Rebandel udzielił licealistom cennych wskazówek praktycznych dotyczących postępowania rekrutacyjnego i naboru.

Kategorie: Najnowsze

WUM w gronie Brylantów Polskiej Gospodarki 2017 w obszarze Edukacji

wt., 20/02/2018 - 09:55

WUM na 6. miejscu najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2017 w obszarze Edukacji.

Szczegóły na stronie http://europejskafirma.pl/16441,brylanty-polskiej-gospodarki-2017-edukacji/

Kategorie: Najnowsze

Badacze WUM z grantami NCN

pt., 16/02/2018 - 10:51

Narodowe Centrum Nauki przyznało dofinasowanie na kolejne projekty naszych naukowców w konkursie Miniatura 1, SONATA i HARMONIA. Fundusze otrzymają:
- dr Jerzy Żabiński z Zakładu Chemii Organicznej na projekt „Synteza nowych symetrycznych i niesymetrycznych bis-amidyn o dużej aktywności biologiczne”

Kategorie: Najnowsze

Dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński członkiem Hearing Committee

wt., 13/02/2018 - 09:50

Informujemy, że dr hab. n. med. mgr zarz. Piotr Henryk Skarżyński z Zakładu Niewydolności Serca i Rehabilitacji Kardiologicznej został członkiem Hearing Committee działającego w ramach największego towarzystwa otorynolaryngologicznego na świecie American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery.

Kategorie: Najnowsze